Realne oblicze adminow na forum ego

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Realne oblicze adminow na forum ego

Post by Deady » Sat, 24. May 08, 09:11

Tu macie zamknieta ankiete (po eng i w pl)

A tu macie kwestie zapytania przez Maniego odnosnie zamkniecia ankiety

Malo kto wchodzi na forum angielskie. I mozna zobaczyc (jak nas szaraczkow) traktuja. Bagatelizacja problemu, nabranie wody w usta, pominiecie milczeniem problemu.
I tak to sie bedzie najwidoczniej krecic. Oczekiwanie po tydzien czasu na łaskawą odpowiedz od niejakiego CBJ z wybujalym ego, notoryczne padniecia forum.. bo przeciez phpbb2 jest "dobre" (nie jestem znawca - ale znawcy maja ubaw czytajac cos podobnego na wielu innych forach), jak i typowa arogancje wobec uzytkownikow z racji pelnienia funkcji.
Konkluzje i wnioski sami wyciagnijcie. Ba, ide o zaklad ze gro z Was w ogole nie zwroci na to uwagi. Bo w sumie.. co kogo to.
Innymi slowy: olac i ich i sam problem. Doslownie i w przenosni :)

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Sat, 24. May 08, 10:52

Jak zwykle lanie wody ze strony adminów. Nie mają sensownej odpowiedzi i tyle.

Potraktujmy ich tak, jak oni nas traktują.
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

hanss
Posts: 358
Joined: Thu, 6. May 04, 00:11
x3tc

Post by hanss » Sat, 24. May 08, 14:22

LeWaR wrote: Potraktujmy ich tak, jak oni nas traktują.
Z buta? :twisted:

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Re: Realne oblicze adminow na forum ego

Post by RAFIO » Sat, 24. May 08, 16:04

Deady wrote:Oczekiwanie po tydzien czasu na łaskawą odpowiedz od niejakiego CBJ z wybujalym ego
To by tłumaczyło nazwę tej firmy...

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Re: Realne oblicze adminow na forum ego

Post by sonen » Sat, 24. May 08, 17:12

RAFIO wrote:
Deady wrote:Oczekiwanie po tydzien czasu na łaskawą odpowiedz od niejakiego CBJ z wybujalym ego
To by tłumaczyło nazwę tej firmy...
:lol: dobre :!:

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 25. May 08, 14:07

A'propos wypowiedzi Deady'ego; mam mieszane uczucia w związku z poruszoną sprawą. Prawdą jest, że forum czasem się zacina i nie można na nie wejść, jednak nie wierzę, że Ego nie robi nic, by temu nie przeciwdziałać. To nie ma sensu, zważywszy, że to forum jest praktycznie ich jedynym i od lat wypróbowanym sposobem na komunikację z klientami. Innej nie mają, a jakby mieli - musieliby zań extra zapłacić (mam na myśli reklamę w innych źródłach) ;). Dlaczego forum nie działa zawsze tak jak powinno, nie wiem, nie jestem specjalistą od technikaliów informatycznych. Jednak jak każdy produkt złożony z trybików, jak samochód, komputer czy pralka albo coś bardziej zblizonego tematycznie - ot choćby Windowsy ;), czasem coś ma prawo się popsuć, nawet pomimo tego, że użyje się najlepszych materiałów czy rozwwiązań. Nic nie jest tak idealne, żeby nie mogło sie kiedyś zepsuć.
Gdy mi się przytrafia, że akurat chcę, a nie mogę, wejść na forum i nie znam przyczyny tego problemu, bo na stronie głównej brak informacji, że tego a tego dnia w godzinach od do forum może nie działać prawidłowo - larum nie podnoszę. Robię co innego, a na forum wracam za pół godziny, godzinę, czy następnego dnia, z nadzieją, że może tym razem będę mógł wejść. Jednocześnie mam świadomość, że każda niesprawność w działaniu forum jest dla Ego problemem, z którym muszą się zmierzyć. O ile wiem nie wszyscy są tam na tyle profesjonalistami od forum, by dany problem naprawić, zdaje się, że jak BurnIt! wyjedzie na wakacje, to już w ogóle wszyscy drżą o forum ;).

Ankieta, pomimo dobrego wyjaśnienia o co autorowi chodzi, zawiera moim zdaniem solidną dawkę pretensji i zarzutów pod adresem Egosoftu (być może niezamierzone ale to wyłazi z tekstu), że nie radzi sobie z zarządzaniem forum i problemami, a użytkowników spławia. A ponieważ sobie nie radzi, więc może tak skrzykniemy i zapłacimy Egosoftowi za lepsze forum, niech je dla nas zrobią ;). Ego jest wrażliwe na takie próby pokazywania im, że sobie nie radzą, baardzo nie lubią jak im coś wytykać i na pewno nie chcą komentować swoich potknięć publicznie - więc nie dziwota, że taka była odpowiedź. Nie pierwszy raz już wychodzi taka czy podobna inicjatywa i zwykle tak jest traktowana - jako zbędna.

Zresztą sam jestem przeciwnikiem płacenia za to, żeby forum działało zawsze jak trzeba. Bez przesady, dlaczego mam płacić za coś, co dla firmy stanowi materiał reklamowy, platformę do komunikacji z klientami. Firmie powinno zależeć, aby ta platforma działała jak nalezy i sama powinna ponieść koszty jej utrzymania i usprawnień. A jeśli nawet to jaką miałby gwarancję ktoś, kto wpłaciłby dotację, że nie będzie podobnych problemów? A jeśli byłyby, czy mógłby dochodzić zwrotu wpłaconej kwoty, domagać się wyjaśnień od Egosoftu, a może przeprosin? ;)
I jeszcze sprawa sponsoringu, dając Egosoftowi taką możliwość, moim zdaniem nakierowuje się tę firmę na bardziej zyskowną metodę utrzymania forum. Od dotacji dobrowolnych jest tylko krok do dotacji, będącej warunkiem przebywania na forum. Na przykład wersja standard dla wszystkich i premium dla tych co płacą comiesięczną dotację, co oczywiście dawałoby extra profity, np. patche do gier albo dodatkowe ciekawe informacje - jak na Gry-Online, strefa premium - konieczny abonament ;). Pamiętajmy, że to firma prywatna, nastawiona na zysk i szukająca go (i możliwych oszczędności) wszędzie jak każda firma prywatna.

Poza tym Deady (oraz pozostali, którzy ostatnio ubiegają się o wyższy lvl) zdecyduj się, czy chcesz być pomocnikiem Egosoftu, z lvl6 - który do takiej pomocy i unikania sytuacji konfliktowych, stawiających Egosoft w niekorzystnym świetle, Cię zobowiązuje, czy występować publicznie z inicjatywami stawiającymi sprawy na ostrzu noża, które w efekcie wywołują na forum wśród użytkowników nastroje anty-Egosoftowskie. Jeśli to pierwsze - lepiej załatwiaj takie inicjatywy przez PM z CBJ lub innym "ważnym" z Esoft; jesli to drugie, no cóż, nie wiem co Ci doradzić, sytuacja może być już beznadziejna :P .

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Sun, 25. May 08, 17:01

Inaczej zatem ujme mysl. Ostatnimi czasy to "padanie" forum jest nader czeste. Wczesniej tez tak bywalo, ale to byly sporadyczne przypadki.
Zasiegnawszy opinii na innych forach, wszyscy "ladnie i grzecznie" mnie wysmiali - gdy pytalem o problemy wynikajace z oprogramowania (tego tu uzywanego), przy czym jednoznacznie okreslali - ze to uzywane... mozna porownac do sredniowiecza. Tez jestem laikiem w tych sprawach. Ale wystarczy chciec sie dowiedziec - co temu moze zapobiec i znajdzie sie sposob. Ba, z tego co juz wiem, z dojsciem nowych uzytkownikow (kupujacych TC bedzie jeszcze gorzej - z powodu nowych userow). I nie dam wiary - ze taka firma jak Ego - nie jest w stanie wysuplac tych 300 czy 230 "zielonych". Dam natomiast wiare temu - ze osoby odpowiedzialne za dzialanie forum ida w zaparte. Nie chca zmieniac oprogramowania - 1: moze sie nie znaja, 2: moze straciliby zajmowane pozycje.
I masz racje. Ankieta miala za zadanie - powiedziec glosno o tym - o czym kazdy wie. I miala dac mozliwosc wypowiedzi licznemu gronu korzystajacemu z tego forum. Owszem, insynuacja odnosnie datku byla celowa. Z tym ze roznimy sie w podejsciu do sedna rzeczy. Pomoc - jakakolwiek (jak to nazwales) winna miec swoje adekwatne podloze. Owszem, jedna rzecza jest chec zalozmy spolszczenia, inna chec mozliwosci korzystania z forum (w kazdej chwili). Z tym ze.. idac Twoja mysla... (jakoby nie powinno sie klasc klod pod "nogi" Ego) - mam tez przemilczec wszelkie "bugi", pomylki i inne w grze? Przeciez suma sumarum chodzi o mila, spokojna i w kazdej chwili dostepna gre jak i mozliwosc korzystania ze swoistej pomocy forum.
Napisales... "dając Egosoftowi taką możliwość, moim zdaniem nakierowuje się tę firmę na bardziej zyskowną metodę utrzymania forum". Mozesz miec racje, z tym ze w takim przypadku... gro tych ktorzy sie zalogowali (zarejestrowali) wieki temu, a slowem sie nie odezwali przeczy tej tezie.
I nie nazwalbym tego sytuacja konfliktowa. Dobry (pracownik, zalozyciel, wspolzalozyciel, uzytkownik, wolontariusz) dazy do poprawy dzialania - z racji checi / podejscia a nie negacji wszystkiego. I wg mnie, "sytuacja konfliktowa" jak ja nazwales - majac na mysli lvl'e posiadane - nie jest (ponownie) checia stawiania sprawy na ostrzu noza. Jest checia zwrocenia im uwagi - ze wielu sie to nie podoba. Ze wielu ma odmienne zdanie. Ze wielu zna rozwiazania - na te bolaczke. Z tym ze wielu nie potrudzi sie nawet o wspomnieniu o tym, czego mozna sie spodziewac.
I na koniec.. odnosnie zalatwianie z CBJ przez PM badz innymi "wladnymi". Dzieki, postoje. Nie bede sie rzucal z motyka na slonce, czekajac na odp ponad tydzien, badz na info: "to nie w mojej gestii".
I wybacz prostote ujecia mysli w slowa (jak rębajło rębajle "a'la" Vilgefortz vs Geralt) - nie bede im w kuper wlazil tylko z powodu zezwolenia mi na dostep do plikow w ramach tlumaczenia nieoficjalnego.
Nic nas nie zobowiazuje do takiego zachowania. Nie jestesmy na ich liscie płacy. Mozna domniemywac ze dzieki temu Ego znajdzie szerszy rynek zbytu, tym bardziej ze zadna z firm jakos sie nie zadeklarowala do profesjonalnego spolszczenia. Wiec na tej znajomosci kto lepiej wychodzi - juz chocby z racji jej zaistnienia? :P :)
Jej, moglym sie rozpisac jeszcze bardziej, jasniej / dosadniej wyjasniajac mysl / pobudki. Ale szkoda czasu i mojego, i forumowiczow czytajacych :D
Mnie tam za jedno jak bede "odbierany" przez Team Ego. Czy bede "persona non grata" czy nie. Bede pisal to co mysle (badz co wiekszosc mysli). A w razie gdyby co... inni spolszcza TC... bo na dzis dzien - tylko to jest checia wyslania przez nich NDA. Smie watpic by byl inny powod.
Wiec bawmy sie, majac zdrowy rozsadek i trzezwosc umyslu, tak w grze jak i bledach (ktore Ego popelnia)... i jak to z wielkimi bledami bywa - tlumaczy je "bardzo uczenie" (w mysl przyslowia).. badz zamyka usta innym.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 25. May 08, 22:15

No czyń waść jak uważasz najlepiej :), ja się staram podpowiadać co i jak, żebyś nie musiał iść tak koniecznie pod prąd, a jeśli już, to żeby się szło łatwiej :). Z tym większym zainteresowaniem obserwuję Twoje rozmowy z Egosoftem :).

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Sun, 25. May 08, 22:51

Sauron11 wrote: ja się staram podpowiadać co i jak, żebyś nie musiał iść tak koniecznie pod prąd, a jeśli już, to żeby się szło łatwiej :)
Sau... jak Cie znam poprzez literki, tak bede ostatni ktory rzuci w Twoim kierunku kamieniem ;)
Inna rzecz, ze sporo ludzi Cie nie mialo okazji poznac (parafrazujac opcje: Poznaj - z racji wymiany tychze literek :P ). Zatem moga miec bledne wyobrazenie. Nic to, wazne ze mnie (chyba sie wydaje) iz zle naszej spolecznosci X nie zyczysz.
Ujmujac w jedno okreslenie: FORUM - kazdy zdanie wypowiedziec moze. Kazdy glos zabrac moze. Z racji jego definicji. Slabym i ulomnym, badz tchorzem okryty (wina skalany) ten - kto glos odbiera i pozbawi innych Forumowiczow jego (glosu) zabrania.
Widac... wielu zapomnialo o sensie forum, jego definicji. Przejelo sie rola.. badz (kasą). ;) To bedzie tyle.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 28. May 08, 09:21

Żebym tego nie wypisał w złą godzinę, to chyba Twoje zabiegi poskutkowały, bo forum jakby lepiej ostatnio śmiga ;).
Choć co innego powinno adminom spędzać sen z powiek - dziś rano jak się logowałem było może z 17 userów na całym forum, na ponad 200.000 zarejestrowanych profili. Jak na cały świat to ohoho malutko :roll: .
Last edited by Sauron11 on Wed, 28. May 08, 09:23, edited 2 times in total.

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Wed, 28. May 08, 09:22

Nie chwalmy dnia przed zachodem ;) Forum istnieje dosc dlugo, wiec jak nie bedzie zwiech przez kilka miesiecy - wtedy bedzie mozna uznac ze dziala ;)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 28. May 08, 18:26

Noo, jak już się kogoś gani za niedoróbki, to czasem można też pochwalić, jak wszystko ładnie lata :).

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Wed, 28. May 08, 21:53

Chwalic mozna, ale nie firme gdy jej zakichanym obowiazkiem jest sprawne dzialanie ;) :P

Return to “Polskie / Polish Off Topic”